Lucie Červová

Jmenuji se Lucie Červová a ve škole působím jako asistentka pedagoga na 1. stupni a zároveň se ve škole zabývám logopedickou prevencí. Jsem vystudovaná farmaceutická asistentka a v lékárně jsem pracovala 5 let. Jelikož mám ráda děti a už od svého dětství jsem se pohybovala mezi dětmi (hlavně mentálně postiženými dětmi), kdy jsem docházela vypomáhat do Ústavu sociální péče v Českém Brodě, tak jsem vždy chtěla pomáhat dětem. A proto jsem si rozšířila svou kvalifikaci o minimální pedagogické vzdělání (asistent pedagoga) a posléze doplnila kvalifikaci o logopedickou prevenci. 

Pro děti chci být dobrým vzorem, a proto jim ráda pomáhám rozvíjet jejich schopnosti, překonávat jejich překážky a motivovat je k plnění úkolů. Velmi důležitá je pro mě vzájemná důvěra, pochopení a spolupráce. Práce s dětmi je pro mě zábavou a největší odměnou je pro mě šťastné a spokojené dítě, protože to je k nezaplacení.

Mám ráda přírodu, tanec, dobré jídlo, kyselé bonbóny a v neposlední řadě svou rodinu. Jedině díky rodičům totiž vím, že láska, péče, podpora a pomoc nejen dětí, je v životě důležitá.

Věnuji se logopedické prevenci, homeopatii a Bachovým esencím. V mateřském centru vedu logopedický kroužek, kde se snažím předcházet vzdělávacím potížím zahrnující rozvoj řeči, sluchové a zrakové vnímání, grafomotoriku a předmatematické představy. 

Moje motto: ,,Když si v životě něco hodně přeješ, vyjde ti to.“