Z pera a palety

Piš a maluj právě Ty!

Minulý rok vznikl nápad, jak dětem zpestřit čas domácí distanční výuky. A tak vzniklo Z pera a palety. Tento projekt měl velký úspěch a rádi bychom v něm pokračovali i letos.

Děti, zkuste napsat jakoukoli povídku, pohádku, básničku, fejeton, reportáž, divadelní hru, scénář. Zkrátka cokoli, co bude příběhem z vašich hlav a plodem vaší fantazie. Vypište se z toho, co vás trápí, co vás baví, co byste si přáli, co jste zažili, co se vám zdálo, zkrátka cokoli… 

Namalujte obraz, obrázek čehokoli nebo kohokoli, udělejte koláž, uplácejte z moduritu nebo z hlíny věci, zvířata či postavy existující nebo fantaskní, malujte, čím chcete, co máte po ruce, pastelkami, vodovkami, uhlem, štětci nebo rukama.

V úterý 21.6. si uděláme vernisáž v zahradě školy, ve venkovní učebně, všechny vaše literární a výtvarná díla pak v zahradě vystavíme a oceníme. K tomu nám zahraje hudba a užijeme si krásné odpoledne! 

Hodnotit budete odborná porota a také vy i učitelé a rodiče, to pro cenu „tzv. diváckou a čtenářskou“ 

Kategorie budou rozděleny pouze podle věku: 

PT + 1. a 2.tř.

3. – 5.tř.

6. – 9.tř. 

Ti nejmladší, kteří ještě nevládnou psaním, mohou své literární dílo nahrát jako zvukový záznam, my jej přepíšeme:) 

Termín ukončení soutěže je 6.6. 2022. 

Těšíme se na vaše díla! 

Spolek rodičů při ZŠ TGM a spolek Dolní Holešovice