Výprava za Kelty

V pátek 23.3. se děti ze 6.A zúčastnily archeologického programu „Výprava za Kelty“ v Muzeu hlavního města Prahy. Cílem programu pojatého především jako workshop bylo lépe poznat způsob života prvního známého národa žijícího na našem území.  Nejprve na žáky čekala úvodní přednáška, kde si zopakovali základní informace a seznámili se s různými keltskými vynálezy. Následně se děti rozdělily do menších skupin, ve kterých se mohly věnovat například mletí obilí na žernovu, ražbě keltských mincí, skládání oppida nebo si prohlédly originální archeologické nálezy a repliky zbraní. Nejvíce ale žáky zaujal klíč k zamykání keltských obydlí, který si také vyzkoušeli v praxi.

Mgr. Veronika Bursová

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA