Velikonoční pozdrav

Vážení rodiče, zákonní zástupci, milí žáci, 

v následujícím období nás čekají velmi důležité (velikonoční) dny. Pojďme se trochu odtrhnout od pravidelného přídělu všemožných „pozitivních“ čísel a věnovat se sami sobě, rodině, přátelům, známým, kamarádům – k tomu určitě velikonoční období slouží.

Sčítání lidu

Vážení rodiče, začíná „Sčítání lidu, domů a bytů“ – je to povinné pro všechny občany s trvalým pobytem v ČR.

ČSÚ | Sčítání 2021 (scitani.cz)

Letní čas

O víkendu skončil „zimní“ čas (správně středoevropský) a začíná čas letní. Mělo jít o střídání poslední, Evropská komise se shodla, že je třeba s ním skončit, ale pandemie celou debatu trochu odsunula. K jakému času se přikláníte Vy?

Zachraňme středoevropský čas – Stredoevropskycas.cz

Distanční výuka

Vzhledem k nasazení při distanční výuce a v souladu s doporučeními od MŠMT/ EDU jsme rozhodli o dvou dnech „vypnutí“ a věnování se jiným radostem a starostem = jde o nutnost psychohygieny. V úterý a ve středu 30. + 31. 3. máme nastaven režim OFF, tedy výuku ve formě zadání pouze samostatné práce bez online výuky. 

PODPORA DUŠEVNÍHO ZDRAVÍ

Užitečné odkazy:

 — HZS ČR, Virtuální asistenční centrum: www.tvhasici.cz

 — ČOSIV, Uvolnění psychosomatického neklidu: http://bit.ly/3l4VUps

 — ČOSIV, Plakáty pro rozvoj emočních dovedností: http://bit.ly/3vhRFvB

 — Centrum LOCIKA, Autoregulace: http://centrumlocika.cz/assets/user/Autoregulace.jpg

 — Centrum LOCIKA, Pomoc pro děti ohrožené domácím násilím: http://bit.ly/3t9S6WW

 — Český mindfulness institut, Tipy na každý den: http://bit.ly/30A09zS

 — Go Noodle, Wake Up: https://bit.ly/3qJmmq4 — Nevypusť duši: https://nevypustdusi.cz/

 — Nepanikař a nevypusť duši: http://bit.ly/3v8Dbhk

Možná Vám děti říkaly, že jsem se byl já nebo pan zástupce na ně podívat v on-line výuce . Ano, je to tak. A jak to dopadlo? Na výbornou. Musím všechny kolegy a kolegyně pochválit, jak se s touto novou formou výuky popasovali.

Dění ve škole

Stále probíhá rekonstrukce druhého podkrovního (jižního) křídla, kde vznikají 3 nové třídy, kabinet a šatny pro naše žáky – budoucí prvňáky (zápis je 21. a 22. 4. od14 do 18 hodin). 

Probíhají poslední úpravy projektové dokumentace na rekonstrukci naší školní jídelny – to se týká zázemí (výměna a úprava gastro vybavení) i samotného rozšíření kapacity jídelny. Totéž platí pro rekonstrukci kanceláře školy. Obě stavební akce jsou naplánovány na letní prázdniny, u ŠJ s možným přesahem do podzimu.

Aby mohli vyučující dovednosti z on-line výuky uplatnit i nadále, posílíme interaktivitu v některých učebnách pomocí interaktivních tabulí (plánujeme je do třídy 2.B a 6.B, samostatný dataprojektor půjde do třídy 9.A).

Dále vyměníme osvětlení na chodbách v přízemí, 1. a 2. patře a 12 třídách (tam, kde jsou nyní staré zářivky) a chodby i vymalujeme. 

V rámci Pébéčka se nyní vybírají vhodné hry, pomůcky, vybavení atd. pro doplnění budoucí knihovny, studovny, herny, což byl vítězný návrh našich žáků.

Návrat žáků

Co se týká návratu žáků do škol, tak se „opatrně“ začíná mluvit o 12. 4. 2021, ale zatím není nic oficiálního. Mají ještě proběhnout jednání všech kompetentních osob a zástupců ministerstev, samozřejmě se bude čekat na data a záleží na tom, „jak se budeme všichni chovat o Velikonocích“, což asi slyšíte z médií dnes a denně. Mluví se o rotaci a pravidelném testování žáků. Nemáme zatím bohužel žádné další upřesňující informace.

Užívejte konečně trochu jarního počasí, které snad brzy dorazí.

Termíny:

– od 5. 4. bude pozastaven provoz školní jídelny z důvodů neekonomičnosti provozu, a to až do návratu žáků do škol

– 7. 4. třídní schůzky v on-line prostředí. Více informací u třídních učitelů.

– 21. + 22. 4. zápisy do 1. tříd a třídy přípravné

Těšíme se na brzké shledání.

S pozdravem kolektiv zaměstnanců ZŠ T. G. Masaryka