S archeologií do středověku

V úterý dne 24. dubna se žáci ze 7.A zúčastnili workshopu „S archeologií do středověku“ v Muzeu hlavního města Prahy. Po úvodní přednášce se děti rozdělily do menších skupin a na jednotlivých stanovištích si vyzkoušely například výrobu středověkých záušnic, psaní gotickým písmem bastarda pomocí husího brku nebo se seznámily s originálními archeologickými nálezy, případně replikami šperků, nádob, zbraní a keramických kachlů. Nejvíce však děti zaujalo odlévání voskových obětin a pečetění dokumentů speciálními pečetidly se znaky středověkých cechů.

Mgr. Veronika Bursová

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA