Odívání našich předků

V pátek 18.5. se dívky ze 6. a 7. třídy zúčastnily v rámci pracovních činností, kde se také zabýváme dějinami módy, workshopu „Oděv našich předků“ v Muzeu hlavního města Prahy. V úvodní přednášce se žákyně dozvěděly zajímavé informace o tom, jak vypadal způsob oblékání v pravěku a jaké materiály lidé nosili. Dívky měly možnost vyzkoušet si například předení očí vlny za pomoci ručního vřetena nebo tkaní na destičkovém (tzv. karetky) a vertikálním tkalcovském stavu.  Seznámily se také s originálními archeologickými nálezy (kamenná škrabadla na čištění kůží, kostěná šídla, různé ozdoby oděvu) a v pravěku často používanými textilními materiály.

Mgr. Veronika Bursová

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA