Magdaléna Poštová

Jmenuji se Magdaléna Poštová a ve škole učím na I. stupni.

Odmala navštěvuji skautský oddíl, kde jsem poznala, že nejvíce se člověk naučí skrze vlastní zkušenost, nejlépe venku, při pohybu a za pomoci her. Následně jsem již jako vedoucí našla radost z práce s dětmi. I v učitelském povolání se snažím žákům zprostředkovat učení prožitkem nejen ve třídě, ale i venku v okolí školy. Při své práci čerpám z metod RWCT, Činnostního učení, Začít spolu, Projektového vyučování a Učíme se venku. Ve třídě se snažím o přátelské prostředí založené na důvěře. Učíme se společně nejen vědomostem, ale zejména schopnostem komunikace, kooperace, sebereflexe, kreativity, samostatnosti a objevování. Vnímám děti jako parťáky a každý den mě i ony učí novému.

Vystudovala jsem Karlovu univerzitu obor I. stupeň (2009) a poté učila tři roky na základní škole na Praze 6. Po delší pauze na rodičovské dovolené se svými třemi syny, jsem se vrátila do školství v roce 2019 nejprve jako učitelka v dětské skupině při Akademii věd a od září 2019 pracuji na ZŠ T. G. Masaryka.

Od dětství mě provází dva největší zájmy, sborový zpěv (dětský pěvecký sbor Sedmihlásek) a skauting. Přestože v současné době se třemi malými dětmi nemám příliš času pro sebe, tak se i nadále věnuji zpívání v malém sboru Siloe a pomáhám s vedením skautského oddílu benjamínků (předškolní děti + 1. třída) na Proseku.

S rodinou máme rádi turistiku, výlety na kole, lyžování, kempování, přírodu, deskové hry, filmy o přírodě a úplně nejraději trávíme společně čas na chalupě v jižních Čechách.